LESKROS Chariťák 26.-28. ledna 2024

 Vyběhni do lesa a zasaď strom! 

Vydej se na lesní dobrodružství, otestuj svojí kondičku a svým pohybem pomoz vysadit strom. Vyber si vzdálenost od 5 do 21 km, zapni aplikaci/chytré hodinky a vyběhni do lesa. Zvolit si také můžeš nezávodní kategorii SRDCAŘ, kterou můžeš zdolat jakkoli (třeba na běžkách) a nedělat si hlavu s měřením.

  • Běhat můžeš kdekoliv od 26.1. do 28.1. Registrace do 28.1. 23:59. Nahrání výsledků do 28.1. 23:59
  • Trasy v kategoriích BĚH/CANICROSS/ CHŮZE/DOGTREK : 5 km, 10 km, 21 km a nezávodní kategorie SRDCAŘ
  • Startovné DOBROVOLNÉ - výtěžek z akce putuje na výsadbu nových stromů s iniciativou Sázíme budoucnost

MÍSTO
 KONÁNÍ:
 Kdekoli na SVĚTĚ
JAK NA TORegistuj se a zvol si libovolné startovné, jehož výsledek putuje na výsadbu stromů. Po registraci ti přijde email s odkazem na závodní profil, kam nahraješ po doběhnutí svojí aktivitu. Zapni aplikaci/hodinky a vyběhni do lesa na tebou zvolenou vzdálenost. Aktivitu posléze nahraj do svého profilu.
TÝMOVÁ VÝZVA: Týmy bojují v týmové výzvě sbíráním bodů za umístění i účast v závodě. Do týmové výzvy se přihlásíš při registraci vyplněním políčka název týmu/města. 
HODNOCENÍ SERIÁLU: Tento závod není počítán do celkového hodnocení seriálu ani do celoroční týmové výzvy.
DOBĚHNI SI PRO: Leskrosáckou medaili a nebo běžecké tričko či věšák na medaile.


 LESKROSÁCI POMÁHAJÍ 

Leskros sází stromy! Spojili jsme své síly s iniciativou Sázíme budoucnost. Společný cíl je jasný: zdravější krajina a odolnější města.

Rádi spojujeme myšlenku pohybu a dobré věci. V minulých letech jsme pomáhali rozšiřovat psí útulek U Šmudliny v Tachově, na který jsme vyběhali celkem přes 193 tisíc Kč. Dále jsme vyběhali 70 237 Kč, díky této částce jsme pomohli vysadit 1 017 stromů s oraganizací Sazíme Česko. Jako milovníci přírody letos budeme sázet stromky s organizací Sázíme budoucnost. 

Iniciativu Sázíme budoucnost založila Nadace Partnerství, která už přes 30 let poskytuje granty na výsadby. Díky nim obce, spolky, školy ale i hasiči nebo skauti vysazují aleje, sady nebo stromy v polích či ulicích. Nejde o lesní výsadby. Sází se stromy do volné krajiny. Právě tady totiž stromy působí jako účinná klimatizace. Ochlazují své okolí, navíc zadržují vodu v krajině, brání odnosu úrodné půdy nebo poskytují útočiště zvířatům.

Společně už iniciativa Sázíme budoucnost vysázela 3,8 milionů stromů do české krajiny se zapojením cca 84 tisíc dobrovolníků. LESKROS 2024 NAŽIVO

Leskros je seriál 3 závodů na 3 krásných místech v České republice pro širokou běžeckou veřejnost. Leskros může běžet každý! Od malého sportovce, po psího parťáka až po zkušeného či začínajícího běžce. Specialitou každého závodu je 100% nefalšovaného trailu a rodinná atmosféra. Těšit se tak můžeš na lesní cestičky v Krušných horách. Louky, ovocné sady u Plzně.

 STARTOVNÉ ZAHRNUJE

> Elektronické startovní číslo, diplom
> Dobrovolné startovné, jehož výtěžek putuje na výsadbu nových stromků s organizací Sázíme budoucnost
> Podporu činnosti a myšlenky Rozběháme Česko, z.ú. a seriálu závodů LESKROS