LESKROS Chariťák 27.-29. ledna 2023

 Vyběhni do lesa a zasaď strom! 

Vydej se na lesní dobrodružství, otestuj svojí kondičku a svým pohybem pomoz vysadit strom. Vyber si vzdálenost od 3 do 21 km, zapni aplikaci/chytré hodinky a vyběhni do lesa. Zvolit si také můžeš nezávodní kategorii SRDCAŘ, kterou můžeš zdolat jakkoli (třeba na běžkách) a nedělat si hlavu s měřením.

  • Běhat můžeš kdekoliv od 27.1. do 29.1. Registrace do 29.1. 23:59. Nahrání výsledků do 29.1. 23:59
  • Trasy v kategoriích BĚH/CANICROSS : 5 km SPRINT, 10 km MID, 3 km junioři a můj první canicrossový závod, dětské závody, 21 km LONG a nezávodní kategorie SRDCAŘ
  • Startovné DOBROVOLNÉ - výtěžek z akce putuje na výsadbu nových stromů

MÍSTO
 KONÁNÍ:
 Kdekoli na SVĚTĚ
JAK NA TORegistuj se a zvol si libovolné startovné, jehož výsledek putuje na výsadbu stromů. Po registraci ti přijde email s odkazem na závodní profil, kam nahraješ po doběhnutí svojí aktivitu. Zapni aplikaci/hodinky a vyběhni do lesa na tebou zvolenou vzdálenost. Aktivitu posléze nahraj do svého profilu.
TÝMOVÁ VÝZVA: Týmy bojují v týmové výzvě sbíráním bodů za umístění i účast v závodě. Do týmové výzvy se přihlásíš při registraci vyplněním políčka název týmu/klubu. 
HODNOCENÍ SERIÁLU: Tento závod není počítán do celkového hodnocení seriálu ani do celoroční týmové výzvy.
DOBĚHNI SI PRO: Leskrosáckou medaili a nebo běžeckou čelenku/tričko/mikinu či podkolenky.


 LESKROSÁCI POMÁHAJÍ 

Rádi spojujeme myšlenku pohybu a dobré věci. V minulých letech jsme pomáhali rozšiřovat psí útulek U Šmudliny v Tachově, na který jsme vyběhali celkem přes 193 tisíc Kč. Jako milovníci přírody letos budeme sázet stromky s organizací Sázíme Česko. 

Tento projekt založili dva sympaťáci z Teplic v létě 2021 s cílem přispět k zelenější budoucnosti. V rámci svých aktivit edukují veřejnost. Pořádají výsadbové akce a na pár kliknutí sází stromky. Výsadba 1 stromu stojí 69 Kč. V rámci startovného si můžeš vybrat, kolik stromků budeš chtít zasadit. Po skončení Chariťáku bude poslán každému účastníkovi e-mail s certifikátem. Na něm nalezneš QR kód s odkazem na sledování, jak si tvůj(e) strom(y) vedou, jestli už jsou zasazeny do hlíny a nebo musí ve školce povyrůst.

 LESKROS 2023 NAŽIVO

Leskros je seriál 5 závodů na 5 krásných místech v České republice pro širokou běžeckou veřejnost. Leskros může běžet každý! Od malého sportovce, po psího parťáka až po zkušeného či začínajícího běžce. Specialitou každého závodu je 100% nefalšovaného trailu a rodinná atmosféra. Těšit se tak můžeš na lesní cestičky v Krušných horách. Bahnité překážky na motokrosové dráze nedaleko Prahy. Louky, ovocné sady u Plzně a olomouckou rovinku na Moravě.

 STARTOVNÉ ZAHRNUJE

> Elektronické startovní číslo, diplom
> Dobrovolné startovné, jehož výtěžek putuje na výsadbu nových stromků organizací Sázíme Česko
> Podporu činnosti a myšlenky Rozběháme Česko, z.ú. a seriálu závodů LESKROS