Leskros Botokros - sakra bláto všude!

Postavili jsme se na start druhého letošního Leskrosu a o zážitky rozhodně nebyla nouze.

Když jsme trasu plánovali za sucha, těšili jsme se na parádní, rychlou, technickou trasu, počasí si s námi ale vyhrálo a udělalo nám ze závodu klouzačku, na kterou budeme s úsměvěm vzpomínat ještě pekně dlouho. Když jsme v noci před závodem usínaly a na střechu nám bubnovala průtrž mračen, propadali jsme trochu panice, co na to závodníci řeknou, ti nás druhý den příjemně překvapili svým svérázným přístupem. Tak vysmáté reakce na závod jsme totiž ještě nezažily. 


a start 1. ročníku Botokrosu se postavilo bezmála 250 odvážlivců - 75 běžců, 14 juniorů, a 150 canicrossových dvojic.

Trasa vedla z velké části po motokrosové dráze - klopené zatáčky a rychlé výběhy a seběhy. Díky děšti ale připomínaly některé části spíše nějaký překážkový bahenní závod. Start do kopce, přeběhnutí několika klád a pneumatik v superendurové části a hurá dolů do rokle. Z rokle už pak "odpočinout" na běžecký úsek po loukách a hurá zase zpět do zázemí po "skluzavce", které se díky jejímu názvu asi každý obával nejvíce. Trasa dokonale prověřila obratnost účastníků a u běžců se psem především souhru každé dvojice dokonale však probudila vnitřní dítě našich závodníků a endorfiny v cíli se daly krájet. 

V cíli čekala na závodníky bohatá občersvovačka a medaile za odměnu, Psi mohly zajít do Runpointu pro rychlé doplnění energie v podobě nápoje KVAP Nutrition.

Závodníci před vyhlášením doplnili energii v občerstvení dobrotami z grilu i točeným pivem a limonádou. 

LESKROS OPĚT POMÁHÁL

Letošní ročník podporuje každým svým závodem Tachovský útulek U Šmudliny, který se již 15 let stará o nechtěná a týraná zvířata - psy, kočky, slepice a domácí zvířata. Srdcem útulku je energická majitelka Gabriela Jägerová, která celý útulek vybudovala sama, s bandou nadšenců a dobrovolníků. Majitelku útulku, Gabču, známe velice dobře. Je hrdou členkou Rozběháme Tachovsko a my jí fandíme a držíme palce, protože to dělá srdcem.

Po úspěšné, úžasné lednové výzvě, během které jsme pro tachovský útulek vyběhali 77 550 Kč, se nám podařilo na virtuálím Březňáku vybrat skvělou částku 32 730 Kč, na pak Etapáku 3200 a Botokros přispět díky příhozům pro útulek částkou 2800. I nyní je stále možné během přispět příhozem vybrané částky při registraci na poslední závod - Leskros Sady, který poběžíme 30.10..

JAK TO VLASTNĚ DOPADLO?

V závodě jsme byli svědky skvělých výsledků i sebepřekonání. Jednoznačně nejrychleji překonal sprintovou trasu v běhu Tomáš Vápeník z týmu TJ Sokol Maxičky, nejrychlejší běžkyní na Sprintu byla Leontýna Jurigová z téhož týmu. Ma Midové (tedy dvoukolové trase) zabojoval nejrychleji Vláďa Klein z týmu Rozběháme Rakovník, nejrychlejší ženou na Midu se stala Mrázková Linda z Děčína.

Nejrychlejším běžcem se psem na sprintu se stal Ondřej Svěchota z týmu Runpoint a nejrychlejší canicrossařkou pak martina Štěpánková z Fitmin týmu. MIDOVOu trasu v canicrossu nejrychleji zdolal Petr Hes

Závod se započítává do celkových výsledků seriálu LESKROS 2021, a závodníci tak i zde dostali za své umístění body, které se jim budou sčítat nejen co celkového hodnocení. Celkové výsledky seriálu jsou k nahlédnutí ZDE

Body z umístění se zároveň přičítají i týmu (pokud při přihlášení závodník zadal název týmu). V týmové výzvě i po druhém závodě vede tým Vlajem za psem s 2756 body. Kompletní pořadí týmové výzvy k nahlédnutí ZDE

CO NÁS ČEKÁ DÁL?

Sezona přehoupla do druhé poloviny a 30.10. nás čeká poslední závod - Leskros Sady. Se který se vrátíme na známou trasu ovocnými sady v Nebílovech. Čeká nás nádherné prostředí sadů, kde si budete moci zakoupit místní ovoce i výborné mošty a rychlá zábavná trasa jak brázdami sadů, tak i okolní přírodou. I tento závod pomáhá Psímu Útulku v Tachově u Šmudliny a je možné se přihlásit na www.leskros.cz

PODĚKOVÁNÍ PARTNERŮM NAKONEC

  • Chtěli bychom moc poděkovat firmě Husky CZ, která vyrábí parádní sportovní oblečení a doplňky pro outdoorové sporty a která nás podporuje již 4. rokem v naší každodenní činnost. Děkujeme za krásné ceny, kterými jsme ocenili naše běžce. 
  • Dále chceme poděkovat firmě Platinum CZ, za vzorky jejich kvalitních krmiv, který dostal každý canicrossař do svého startovního balíčku a za mňamozní ceny pro naše chlupáče canicrossaře.
  • Firmě Contipro, která vyrábí kloubní výživu Geloren pro lidi i pro pejsky a zásobuje nás skvělými cenami pro vás.
  • Přípravdu pro psy Kvap Nutrition, za zajištění pitného režimu pro pejsky.
  • Firmě On Running za celoroční podporu, krásné ceny pro naše běžce, ale hlavně za zapůjčení testovacích bot, ve kterých se budete moci proběhnout na živých Leskrosech!
  • Dále firmě Alisy za podporu a kvalitu našeho merche.
  • Firmě CEP, výrobci kvalitního kompresního oblečení, díky kterému jsme ocenili naše běžce krásnými čelenkami a multifunkčními šátky.
  • Nakonec časopisům Run magazine a Psí sporty, které nejen že jsou plné super běžeckých tipů, ale dostali jste je všichni do startovních balíčků.