Botokros - aktuální info a opatření

Chystáš se na Botobros, ale nevíš přesně co a jak? Jak bude probíhat přejímka a jak to vlastně bude vypadat s opatřeními? Pojďme se tomu podívat na zoubek.

ZÁKLADNÍ INFO

Závod se koná v Enduro & Motocross park - KBS TEAM Kavčák 

Parkování bude přímo v areálu.

Veškeré info k závodu včetně harmonogramu a seznamu přihlášených nalezneš NA WEBU ZÁVODU ZDE

PŘEJÍMKA STARTOVNÍCH ČÍSEL - CO A JAK?

Přejímka startovních balíčků bude de harmonogramu. V sobotu od 7:30 do 9 hodin canicross a od 9 do 11:00 běh. Na přejíku se prosím dostav nejpozději 30 minut před jejím koncem. Bude stačit, když na registraci nahlásíš své jméno. Jakýkoli objednaný merch ti bude navíc vydán se startovním číslem. Registrace na místě bude možná.

Co s sebou na přejímku
Junioři předloží souhlas  zákonního zástupce (VZOR ZDE), nebo může zákonný zástupce  souhlas na místě podepsat. Pejskaři předloží očkovací průkaz ke kontrole a bude jim přeměřeno a označeno vodítko, se kterým poběží závod. Na přejímku není potřeba mít s sebou psa, ale bude nutné přinést ke kontrole výbavu.

Změny v přihlášce a přeregistrace
Jakékoli změny v přihlášce či přeregistrace jsou zdarma do úterý 8.6., při přejímce startovních čísel bude možné dělat změny v registraci na místě s poplatkem 50 Kč. 

Nestíháš si převzít registraci?
Pokud nemáš možnost si startovní balíček převzít sosobně, může jiný závodník tvůj startovní balíček vyzvednout za tebe. Pozor ale pokud běžíš se psem, bude muset ukázat očkovací průkaz tvého psa a tvou výbavu.¨

STARTOVNÍ LISTINA 

Bude zveřejněna ZDE a na webu závodu ve čtvrtek 16.9.

AKTUÁLNÍ OPATŘENÍ PROTI ŠÍŘENÍ COVID - 19 (k datu 10.9.2021)

Na akci jsi povinen/a dodržovat veškerá vládní nařízení, zákony a platná opatření. Ty jsme pro tebe shrnuli, abys nemusel složite hledat, jak to vlastně aktuálně je. Aktualizováno dle nejnovější vyhlášky Ministerstava zdravotnictví

Podmínky účasti:

 • RT-PCR vyšetření na přítomnost viru SARS-CoV-2 s negativním výsledkem v laboratoři či očkovacím centru (oficiálních institucích) ne starčí než 7 dní
 • POC test na přítomnost antigenu viru SARS-CoV-2 s negativním výsledkem v laboratoři či očkovacím centru (oficiálních institucích) ne starší než 72 hodin
 • preventivní antigenní samotest test na stanovení přítomnosti antigenu viru SARS-CoV-2 s negativním výsledkem, který posdtopíš před pořadatelem, který ti vydá psáku jako potvrzení
 • lékařská zpráva o laboratorně potvrzeném onemocnění COVID-19 před méně než 180 dny.
 • děti do 6 let nepotřebují žádný doklad o negativitě/prodělané nemoci/očkování.
 • Očkování, kdy od aplikace druhé dávky (první v případě jednodávkové vakcíny) očkovací látky uplynulo nejméně 14 dní

Další opatření:

 • Zázemí - tedy prostor startu, cíle, registrací, bude vyznačeno a po jeho obvodu budou rozmístěny nádoby s desinfekcí. Prosíme všechny závodníky, aby dodržovali hygienická opatření, pravidelně používali desinfekci, dodržovali odstupy a ve vyznačeném zázemí se zdržovali jen po nezbytně nutnou dobu.
 • Prostor startu a cíle bude oddělen.
 • Toalety budou opatřené dostatkem desinfekce
 • Canicross bude startovat intervalově.
 • Do zázemí závodu ( na start) doraz  nejdříve 10 minut a nejpozději 5 minut před startem a opouštěli prostory cíle co možná nejdříve.

VETERINÁRNÍ A ZDRAVOTNICKÝ DOHLED, INFO

Stan veterinárního dohledu bude fungovat po celou dobu závodu i jako zázemí rozhodčího a infostánek hned vedle stanu s registracemi. 

KONTAKTY, KTERÉ BY SE TI MOHLY HODIT

Organizátoři

Jan Bielik
Markét Myslivcová: 608 583 445

Trasa

Pro případ jakéhokoli prolému na trase bude Ríša na kole a připraven vyrazit ti pomoci
Richard Pytelka: 724 913 845

Veterinární dozor a rozhodčí

V případě jakéhokoli problému zdravotního rázu u tvého psa se buďto dostav do stanu veterinárního dozoru, nebo volej napřímo. 
Františka Petráková: 728 284 351

KEMPOVÁNÍ  

Na parkovišti bude možné kempovat ve stanu i v obytném autě, přívěsu či karavanu už od pátku 17.9. Budou zde připraveny toalety, a k dispozici bude UŽITKOVÁ voda.

JÍDLO  

Najíst se bude možné přímo v zázemí závodu v sobotu od rána. Občerstvení bude mít připravené griovano dobroty, Kávu i další nápoje. 

NÁKUPY A TESTOVÁNÍ VYBAVENÍ PRO BĚH I CANICROSS

Co by to bylo za zážitek ze závodu bez trochy toho nakupování? Jako na každém závodě se tak můžete těšit i zde na stánek Runpoint.cz (dříve Bežecká vesnice). Specializované vybavení, které nenajdete v leckterém obchodě společně s hokami, které skutečně rozumí tomu co prodávají. Běžecké boty, oblečení, výbava, canicrossové postroje, sedáky, vodítka, pamlsky a suplementy pro psy. To vše si na vás Runpoint chystá. Jako vždy bude možnost i otestovat přímo v tereénu - jak boty On Running přímo, tak různé canicrossové sedáky, vodítka i postroje. Pokud tedy stále hledáš to ideální vybavení, které bude sedět, budeš na pravém místě. 

POTŘEBUJEŠ ZAPŮJČIT NĚCO Z VÝBAVY?

Samozřejmě se může stát, že ti něco z výbavy chybí, něco se rozbije, něco se zapomene. I na to jsme připravení a tak bereme hromadu věcí na půjčení už v pátek večer, kdy sice nebude stánek, ale budeme ready půjčit na celý víkend vybavení pro canicross. Pokud so chceš být skutečně 100% jistý, že na tebe bude čekat výbava k zapůjčení na celý víkend, a že ji třeba právě tvu velikost někdo nevyfoukne před nosem, napiš na zc.tniopnur@pohs nejpozději ve středu 15.9. svůj požadavek - co potřebuješ, a případně i v jaké veliksoti - u postrojů váhu psa a plemeno (nebo jakému se podobá) Budeš mít výbavu nachystanou k zapujčení ještě před startem. 

PROTESTY - CANICROSS

Na dodržování pravidel dohlíží na Leskrosech pořadatelé rozmístění na trase. V případě, že jsi svědkem či dokonce poškozený porušením pravidel, je nutné tuto skutečnost v cíli nahlásit pořadateli formou vznesení protestu.

Jak podat protest a proč?
Nahlášení porušování pravidel není v našem sportu bráno jako “žalování”, ale je důležité pro udržení čistoty našeho sportu a Fair Play. V případě, že jsi byl svědkem či terčem jakéhokoliv problému, vyplňíš jednoduše po doběhu formulář ve stánku veterinární kontroly a rozhodčího. Protesty budou přijímány sobotu od 10:00 do 13:00. Poznámky pořadatelů z trasy budou případně použity při přezkoumání. Rozhodčí protest vyhodnotí dle stanovených pravidel závodu a dle svého uvážení. Většinou se veškeré problémy řeší domluvou, avšak někdy se vyhodnocení může promítnout i do výsledků závodu, velmi vážné případy pak mohou skončit i diskvalifikací.
Pro podání protestu bude nutné vyplnění formuláře a zaplacení poplatku 100 Kč. Poplatek bude vrácen závodníkovi v případě uznání protestu. Ve formuláři bude nutné identifikovat osobu jménem nebo startovním číslem. Při řešení problému bude nutná přítomnost obou stran. Obě strany budou pořadatelem 3x mikrofonem vyzvány k dostavení k vyřešení problému. Nepřítomnost jedné strany bude brána jako souhlas. PRO UZNÁNÍ A ŘÁDNÉ PŘEZKOUMÁNÍ PORUŠENÍ PRAVIDEL JE TŘEBA - nezávislého očitého svědka, videozáznam nebo přiznání k prohřešku.